Zawieszenie na krotko

ODPOWIEDZ
Batzi
Kontakt:

Zawieszenie na krotko

Post autor: Batzi » piątek 05 gru 2014, 19:11

Witam , poniewaz moj "dawca" stal oddalony 100 km ode mnie i oczywiscie na dole , aby nie robic cyrku zmontowalem 4 ventyle.
Pojechalem , zalozylem a tu ... muj ty jestes -muj wielki(jak pisal Sienkiewicz-lub jego najlepszy kumpel Sowronof ). Na manometrze 3bar-i nic nie idzie. Tak jakby mial blokade.
Odpiete 4 rurki od bloku zaworow- na to zalozone 4 szybkozlaczki z wentylami do opon.Nacisne pistolet mam natychmiast 3bar i nic sie nie dzieje. Tak jakby gdzies nie podalo dalej.
Co za licho?
Jestem raczej naprawiaczem , zamowilem zestaw do kompresora i do bloku.Naprawie. ale zastanawia mnie dlaczego nie zadzialala metoda na "krotko".
pozdrawiam
marcin

Awatar użytkownika
Gaspar

Re: Zawieszenie na krotko

Post autor: Gaspar » sobota 06 gru 2014, 17:15

3 bary to chyba za mało, z resztą nie pompuje się na ilość barów tylko na wypoziomowane auto :mrgreen: .
O ile dobrze pamiętam jak pisał któryś z forumowiczów to około 4-4,5 bara.
http://range-rover.org/viewtopic.php?f= ... a&start=20
P38 2,5 DSE '97
Chrysler Grand Voyager 3,3 AWD '95
DODGE GRAND CARAVAN 3,8 '07
www.nightdrivers.pl

Awatar użytkownika
ganc

Post autor: ganc » niedziela 07 gru 2014, 13:49

Minimum 4-ry bary w poduszkach, by go dźwignąć i to w obu poduszkach na stronę/ oś bo dmuchając tylko w jedną to nawet nie drgnie.

kabar
Kontakt:

Post autor: kabar » niedziela 25 sty 2015, 21:08

Jeśli podpiąłeś się bezpośrednio w tekalany idące do poduszek to powinieneś pompować bez żadnych oporów. Po drodze nie ma już żadnych zaworów. Może pistolet którym pompowałeś ma jakieś zabezpieczenie? Spróbuj taką zwykłą końcówką do przedmuchiwania dmuchnąć w rurki. Powinien od razu się podnieść.

ODPOWIEDZ