czujnik tc i abs

ODPOWIEDZ
karson

czujnik tc i abs

Post autor: karson » niedziela 30 sie 2009, 16:33

witam ponownie.
mam pytanie.jakis czas tamu wyskoczyl mi bla tc i abs i pojechalem na servis ktory wykazal ze czujnik w prawym przednim jest do wymiany.kupilem drugi uzywany i wymienilem.ponownie pojechalem na kompa i to samo.nie wiem co jeste grane.czy macie jakies z tym doswiadczenia?
powiem jeszcze ze blad wyskoczyl po awari tego kola,a mianowicie klocek hamulcowy byl juz na wykonczeniu i ktoregos razu zaczelo skrzeczec i grac sie na maxa i robilo duzy halas .jakos dojechalem do warsztatu,ale kolo bylo bardzo goraceaz sie skrzywilo.wymienili łozysko i klocki i jest ok.teraz mam problem z ta kontrola trakcji i abs.prosze o jakies wskazowki.
dzieki.

Awatar użytkownika
V12
moderator
moderator
Kontakt:

Re: czujnik tc i abs

Post autor: V12 » niedziela 30 sie 2009, 18:11

Czy serwis skasował błąd z pamięci komputera?
Wszystkie nowe części Land Rover, Range Rover https://sklep.v12.com.pl tel. 506 11 22 04

karson

Post autor: karson » czwartek 03 wrz 2009, 20:18

tak.skasowali blad,ale na probnej jezdzie ponownie sie pokazal.i ja kazdym razem jak go odpalilem to pod pedalem cos delikatnie chrobotalo i hamulce byly bardzo kiepskie.po przejechaniu kilkudziesieciu metrow wlaczal sie blad i wyskakiwaly kontrolki abs i tc i komp odlaczal cos tam i mialem hamulce.no ale teraz odlaczylem na zlaczce pod maska jeden czujnik i juz niemam tego problemu ze musze czekac az hamulce zaczna dzialac.no ale problem pozostaje.

karson

Post autor: karson » poniedziałek 21 wrz 2009, 07:50

???

Awatar użytkownika
V12
moderator
moderator
Kontakt:

Post autor: V12 » poniedziałek 21 wrz 2009, 08:28

Pomierzyć sygnał z podejrzanego czujnika na wtyczce sterownika lub pojechać na porządną diagnostykę, tak żeby można było przejechać się z komputerem. Chrobotanie pod pedałem przy lekkim wciśnięciu hamulca na postoju oznacza problem z modulatorem lub sterownikiem.
Wszystkie nowe części Land Rover, Range Rover https://sklep.v12.com.pl tel. 506 11 22 04

karson

Post autor: karson » poniedziałek 21 wrz 2009, 19:27

teraz niemam mozliwosci bo znow jestem w robocie,za okolo dwa tygodnie zjade do polski i to ogarne,ale dzieki wielkie.
juz tyle zrobione w tym aucie,a tu konca nie widac.łojojoj kiedy to sie skonczy??????????????????????????????????????

Awatar użytkownika
V12
moderator
moderator
Kontakt:

Post autor: V12 » poniedziałek 21 wrz 2009, 20:18

skończy się jak sprzedasz ;)

SEGELN

Post autor: SEGELN » czwartek 08 paź 2009, 00:04

U mnie w RR 2,5 DT z 95 roku też mam podobny problem. Mianowicie cały czas świeci się kontrolka od ABSu, a mimo to przy ostrym hamowaniu ABS działa (aczkolwiek w moim odczuciu nie do końca prawidłowo - porównując do moich innych aut osobowych).

Najlepsze w tym jest to, że czasami jak odpalam RR kontrolka ABSu gaśnie (czyli tak jak być powinno), ale wówczas ABS załącza się przy każdym naciśnięciu pedału hamulca (bardzo niebezpieczne ze względu na drastyczne wydłużenie drogi hamowania). Jednak po przekroczeniu ok 50 km/h wyskakuje błąd ABSu, pojawia się kontrolka i wszystko wraca do "normy" opisanej w pierwszej części mojego postu.

Podejrzewam, że któryś z czujników jest uszkodzony i podaje fałszywe informacje o uślizgu koła - potwierdzałoby to zachowanie układu opisane w części drugiej postu. Natomiast nie wiem czemu przy zapalonej kontrolce działa ABS (sytuacja z pierwszej części postu) i skąd bierze sygnały skoro któryś z czujników jest walnięty?

Jak można sprawdzić który z czujników jest uszkodzony (oczywiście nie jadąc do ASO RR bo wizyta tam kosztuje tyle co 1/4 wartości mego pojazdu :P )?
A może jest inna przyczyna takiego stanu rzeczy w moim RR?

karson

Post autor: karson » piątek 09 paź 2009, 07:52

ja widzisz mam podobny problem,tylko ze ja kupilem nowy czujnik i problem jest nadal.za tydzien wracam do polski i walcze z problemem ponownie.

Awatar użytkownika
V12
moderator
moderator
Kontakt:

Post autor: V12 » piątek 09 paź 2009, 11:11

SEGELN, kontrolka ABS nie gaśnie po odpaleniu, dopiero gdy pojedziesz szybciej niż 7km/h. Może jest podpieta przez jakiegoś magika pod czujnik ciśniania oleju, etc?

ODPOWIEDZ