NAVIHEAVEN NA-4195

ODPOWIEDZ
eddiegct

NAVIHEAVEN NA-4195

Post autor: eddiegct » piątek 02 paź 2009, 09:51

Witam,

Panowie pytanie, czy ktoś z was miał styczność z taki radyjkiem?
Znajomy bardzo je poleca, a szukam czegoś co obsługuje GPS bo niestety oryginalnego radia nie mam - nie mówiąc już o opcji GPS.
Jeśli ktoś miał styczność powiedzcie coś jak się sprawuje?

I pytanie nr.2
Do tego radia, aby GPS działał trzeba dokupić zewnętrzny moduł GPS (także NAVIHEAVEN).
Moje pytanie czy on tak naprawdę jest do czegoś potrzebny?
Zastanawia mnie mianowicie jedna rzecz. Radio ma bluetooth, więc czy nie dało by się dokupić moduł bluetooth GPS (np. Pentagrama), połączyć go z radiem i na samym radiu zainstalować AutoMapę? (radio ma czytnik kart SD więc chyba nie powinno być problemu).
A wszystko przez to, że ten moduł NAVIHEAVEN kosztuje 350zł - i do tego jest przewodowy. Raz, że trzeba gdzieś go zamontować i podłączyć kabelkiem do radia, a dwa do samego modułu pociągnać antenke (także przewodową oczywiście...) - czyli straszny bałagan.
A moduł GPS po bluetooth można dostać za ok 100-150zł no i jak sama nazwa mówi łączymy go po bluetooth - żadnych kabli - żadnego kłopotu :)

Jeśli ktoś miał z tymi radyjkami (NAVIHEAVEN) a głównie modułami GPS (co to tak naprawdę jest?) do czynienia będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam
RR P38A 4.6 HSE

Papatkiole

Re: NAVIHEAVEN NA-4195

Post autor: Papatkiole » piątek 02 paź 2009, 17:16

Daj sobie na spokój z tanimi radiami. Przeglądałem i czytałem i w końcu zdecydowałem sie jednak na dużo mniej wypasione, ale firmowe radio. Jak chcesz więcej sie dowiedziec to musisz zasięgnąć informacji na stronach poświęconych car-audio.

GPS najlepiej kup sobie oddzielny, nawet taki za 300-400pln byle miał możliwość wgrania softu innego i map.

Pozdrawiam
Ratując jednego psa, nie zmieniamy świata,
ale zmieniamy świat dla tego psa.
http://www.dogomania.pl/portal/

eddiegct

Re: NAVIHEAVEN NA-4195

Post autor: eddiegct » sobota 03 paź 2009, 17:00

Cóż coś w tym jest :)
Sam generalnie kupuję coś sprawdzonego i firmowego co by później kłopotów nie mieć ale Alpine jakiś ciekawszy już ok 3tys trzeba dać a tyle raczej bym nie chciał inwestować.

Czy w takim wypadku ktoś ma radyjko z funkcją DVD (ew. TV) i może polecić?
RR P38A 4.6 HSE

ODPOWIEDZ